Fotelikiada 2015 » fotelikiada » Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego objęło patronatem Mistrzostwa Polski „Fotelikiada 2015”

Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego objęło patronatem Mistrzostwa Polski „Fotelikiada 2015”

Partnerstwo_logo_duze-1

Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego objęło patronatem Mistrzostwa Polski „Fotelikiada 2015”

Już po raz drugi Partnerstwo dla Bezpieczeństwa drogowego, jedna z najprężniej działających instytucji na rzecz BRD w Polsce, objęło swoim patronatem trzecią edycję Mistrzostw Polski „Fotelikiada 2015”.

Jednym z celów konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat bezpieczeństwa dzieci i dorosłych w samochodach, wpisuje się więc w obszar działań stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego działa na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i zmniejszenia liczby ofiar wypadków drogowych w Polsce.

Od momentu powstania w 2000 roku do 2006 roku było afiliowane przy Krajowej Radzie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Ministerstwie Transportu. W maju 2007 zostało zarejestrowane jako stowarzyszenie i od tej pory jest niezależną instytucją skupiającą przedstawicieli trzech sektorów życia publicznego: biznesu, rządu i organizacji pozarządowych. Członkowie Partnerstwa chcą wspólnie pracować i przyczyniać się do zmniejszania liczby zabitych i rannych na polskich drogach. Partnerstwo jest członkiem Global Road Safety Partnership (GRSP) w Genewie, tj. międzynarodowej organizacji pracującej na rzecz trwałego ograniczenia liczby wypadków drogowych w krajach przechodzących proces transformacji. W Polsce Partnerstwu patronują Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Bank Światowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *