Fotelikiada 2015 » fotelikiada » Pokazy dla mediów podczas Mistrzostw

Pokazy dla mediów podczas Mistrzostw

Fotelikiada_pokazy_prasa 1

Czy pozwolić na przewożenie w aucie 3-latków lub dzieci o wzroście 135 cm bez fotelika, a z użyciem wyłącznie pasów bezpieczeństwa? To pytanie wciąż powraca. Podczas targów KIDS' TIME i Mistrzostw Polski Fotelikiada 2015 fotelik.info zorganizował pokazy dla mediów pokazujące, na czym polega (skrajnie niebezpieczny) problem.

Nadal nierozstrzygnięta pozostaje temat nowelizacji prawa dotyczącego przewożenia dzieci w samochodach. Kolejne autorytety i instytucje negują punkty mówiące o możliwości zwolnienia z obowiązku jazdy w foteliku dzieci w wieku 3 lat (gdy są trudności z zamontowaniem 3 fotelików jednocześnie na tylnej kanapie) i dzieci o wzroście 135 cm (gdy podróżują na tylnej kanapie).

fotelik.info po raz kolejny przedstawił argumenty w tej kontrowersyjnej kwestii. Podczas targów KIDS' TIME przeprowadzono dwa pokazy dla mediów i osób odwiedzających Targi Kielce. W pokazach tych wzięły udział dzieci-statyści reprezentujące grupy proponowane do zwolnienia z obowiązku podróżowania w foteliku. Dzięki ich pomocy nietrudno było udowodnić, że samochodowy pas bezpieczeństwa został stworzony do ochrony dorosłych, a nie dzieci, i w żaden sposób nie jest dzieciom w stanie zapewnić bezpieczeństwa. Nie uchroni przed dramatycznymi rezultatami nurkowania czy uderzenia w boczną szybę. W większości przypadków nie będzie nawet możliwe wymuszenie jego właściwego przebiegu. Pas nie zastąpi fotelika. Nie do tego został zaprojektowany.

Oba pokazy cieszyły się zainteresowaniem radia i telewizji, a także odwiedzających Targi. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *