Fotelikiada 2015 » fotelikiada » Relacja z 3. Mistrzostw Polski Fotelikiada

Relacja z 3. Mistrzostw Polski Fotelikiada

Mistrzostwa zawsze są trudnym wyzwaniem. Szeroka wiedza teoretyczna, prawdziwe zainteresowanie tematem i wykraczające daleko poza podstawy umiejętności praktyczne po raz kolejny okazały się niezbędne.

Reprezentanci sklepów, producentów i importerów z całej Polski konkurowali ze sobą w obrębie kategorii startowych: sprzedawcy i przedstawiciele handlowi. Sprzedawcy reprezentujący jeden sklep mogli zgłosić swój udział dodatkowo do klasyfikacji drużynowej, w której ich indywidualne wyniki były sumowane. Handlowcy stanęli w szranki po raz pierwszy w historii Mistrzostw.

3. już edycja konkursu, została rozegrana tradycyjnie podczas targów KIDS' TIME (d. Czas Dziecka) w Kielcach, na stoisku fotelik.info. Zadania przygotował kierownik szkoleń – Marek Plona – który nadzorował również przebieg i poprawność merytoryczną Mistrzostw.

Każdy z uczestników przystąpił do ponad 20 zadań rozlokowanych na 8 stacjach. Pięć z nich znajdowało się w samochodach wypożyczonych przez salony Subaru, Forda i Opla. W autach zamontowano foteliki – niepoprawnie. Zadaniem zawodnika było wskazanie wszystkich błędów montażowych w oparciu wyłącznie o obserwację. Kolejny typ konkurencji bazował na znajomości pojęcia kompatybilności fotelika (i/lub bazy) z samochodem. W tym przypadku celem było odpowiedzenie klientowi, czy wybrany przez niego konkretny model pasuje do jego auta, czy też nie. Ta sama umiejętność wymagana była też na stacji zadaniowej znajdującej się we wraku samochodu – części ekspozycji „Jechali do Ustki”. Tym razem do wyboru było 5 modeli fotelików, z których niektóre pasowały do kanapy wskazanego auta. Dodatkowo sprawdzono tu również umiejętność pancernego i bezbłędnego montażu wybranego modelu oraz wskazania błędów w foteliku już zainstalowanym w samochodzie. Ostatnim typem zadania był test teoretyczny obejmujący nie tylko uniwersalne zasady przewożenia dzieci w samochodzie oraz zdolność oceny ich właściwego zabezpieczenia podczas podróży, ale także najświeższe wieści ze świata z obszaru m.in. zmian w prawie i procedurach testowych dotyczących fotelików samochodowych.

Zawodnicy zgodnie przyznawali, że konkurencje Mistrzostw Polski Fotelikiada były w tym roku bardzo wymagające. Tym większe brawa dla wszystkich, którzy się z nimi zmierzyli i gratulacje dla zwycięzców!

Przypomnijmy, że w tym roku Mistrzostwa odbyły się dzięki wsparciu grupy sponsorskiej: Targi Kielce, 4CPS, Engineers for Safety, Concord, BeSafe, Maxi-Cosi, Kiwy, Raben oraz kieleckie salony Subaru, Forda i Opla. Dziękujęmy!

A więcej zdjęć jak zwykle znajdziecie w fotogalerii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *